Karabük Okey

karabuk okey

Karabük  şehirlerinin  guzelliği mevsimlerinde gizlenir.  Mevsimleri tüm renkleri resimleri sinesinde saklar kıskandırıcı ve çekicidir göz kamaştırdıkları kadar  gönülde okşarlar .

İnsana böle bir manzarı yaşatmak kadar içine girip yaşatmayıda başarırlar fakat aceleye gerek yok biraz duralım işte karabük  turkıyenın göz bebeği   1937 de başladı bu şehrin hikayesi EFLANİ, ESKİPAZAR, MERKEZ, OVACIK, SAFRANBOLU, YENİCE, ilçeleridir.

Karabük un kalıplanmış sözleri atasözleri vardır Aç garın katık istemez, uykulu baş yastık istemez,

Devecüynen konuşan, ahırını yüksek yapar, Aç goyma hırsız, çok söyleme arsuz edersin, Aslan yatağında, aslan eksik olmaz, Buba oğula bir bağ bağışlamış, oğul bubaya bir salkım üzüm vermemiş. Vs yaz yaz bitmez size şimdi ben bir site hakkında hemşerilerime bilgi sunmak isterim Karabük okey biz Karabük lu memleket aşığı insanları Karabük okeyde bir araya getirdi ve bize okeyi doyasıya yaşattı ve bizden hiçbir ucret talep etmedi bize okeyi sohbeti muziği  çayı kahveyi bir arada yaşattı ve bizden sadece kayıt olup onu yalnız  bırakmamızı istedi Karabük hadi sende susma duma bize katıl

Karabük Okey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön